Riisikeetja retseptid

Ma pean oma riisikeetjat väga kasulikuks esemeks ja teen selles paljusid toite, mitte ainult riisi. Järgnevad retseptid on Zojirushi mudel NS-VGC05 jaoks. Teistel riisikeetjatel võivad re˛iimid ja võimsus erineda, nii et keetmisajad tuleb katse-eksituse meetodil välja nuputada.

Kanafilee

Jahutatud, mitte sügavkülmutatud kanafilee panna riisikeetjasse, soola ja pipart peale, kuumutada 20 min kiirkeedure˛iimil.

Seafilee

Jahutatud, mitte sügavkülmutatud seafilee panna riisikeetjasse, soola ja pipart peale, kuumutada 25-30 min kiirkeedure˛iimil.

Lõhemedaljon

Jahutatud, mitte sügavkülmutatud lõhemedaljon panna riisikeetjasse, kuumutada 17 min kiirkeedure˛iimil. Kui on paks tükk, siis lõigata keskelt pooleks.

Tilapiafilee

Jahutatud, mitte sügavkülmutatud tilapiafilee panna riisikeetjasse, soola peale, kuumutada 15 min kiirkeedure˛iimil. Tilapia on peaaegu maitsetu kala, soola peab korralikult panema.

Keedetud krevetid

Jahutatud, mitte sügavkülmutatud krevetid panna riisikeetjasse, katta külma veega, kuumutada 20-22 min kiirkeedure˛iimil. Riisikeetja madala võimsuse tõttu peab mõnda aega ootama, kuni vesi keema läheb. Samas krevette liiga kaua keetes muutuvad nad tuimaks ja nätskeks. Krevetikeeduvesi hakkab vahutama ja võib üle keeda, nii et riisikeetjat peab seda toitu tehes valvama.

Hiina pelmeenide praadimine-aurutamine

Külmutatud pelmeenid alt õliseks ja riisikeetjasse, 3 supilusikatäit vett lisaks. Kuumutada kiirkeedure˛iimil 15-20 min.

Praemuna

Lisada munadele soola, pipart, 1 spl keefiri iga muna kohta, kloppida lahti. Kallata külma või kuuma riisikeetjasse, õli pole vaja. Küpsetada kiirkeedure˛iimil kuni riisikeetja ootere˛iimile minekuni, umbes 20 min. Kahest munast tuleb tollipaksune õhuline keeksilaadne praemuna. See ei kleepu üldse poti külge, saab välja kallutada.

Keedumuna

Paar-kolm pabersalvrätti veega märjaks teha ja riisikeetja põhja panna. Munad riisikeetjasse ja kuumutada kiirkeedure˛iimil kuni ootere˛iimile minekuni, umbes 15 min. Pärast jahutada külma vee all, et koor lahti tuleks. Salvrätte riisikeetja põhjas on vaja, et munakoor teflonit ei kraabiks.

Keedukartulid

Kooritud või koorimata kartulid alla 5 cm läbimõõduga tükkidena riisikeetjasse, lisada 4 teelusikat vett auru tekitamiseks ja keeta kiirkeedure˛iimil kuni ootere˛iimile minekuni. Kui kartulid pole veel pehmed, korrata protsessi. Külmikust võetud kartulid keevad kokku umbes tund aega. Pärast keetmist lisada soola ja võid.

Maisitõlvikute aurutamine

Murda maisitõlvikud tükkideks, et riisikeetjasse mahuksid. 2 supilusikat vett riisikeetja põhja auru tekitamiseks, kuumutada kiirkeedure˛iimil 10-15 min kuni ootere˛iimile minekuni.

Oad

Ube või garbanzosid leotada üleöö rohkes vees (paisuvad oluliselt). Siis katta veega ja keeta valge riisi re˛iimil tund aega kuni ootere˛iimile minekuni. Võivad üle keeda, nii et riisikeetjat peab valvama. Kui valvata ei saa, võib leotatud ubadele jätta ainult pool sentimeetrit vett riisikeetja põhja ja siis kiirkeedure˛iimil väljalülitumiseni aurutada. Oad on siis pisut kuivad, aga ülekeemiseks pole neil piisavalt vett. Soola panna pärast keetmist.

Herned

Poolitatud kuivatatud herneid leotada üleöö veega kaetult, siis lisada pool teelusikat soola ja keeta 20 min kiirkeedure˛iimil. Leotamata herneid keeta 30-40 min. Võib üle keeda, riisikeetjat peab valvama.

Läätsed

Tops läätsi kahe topsi vee ja poole teelusika soolaga keeta 15 min kiirkeedure˛iimil, siis lülitada riisikeetja välja ja lasta läätsedel seal 15 min seista. Võib üle keeda, riisikeetjat peab valvama.

Keedetud quinoa (mingi Lõuna-Ameerika teravili)

Panna riisikeetjasse kaks topsi vett, üks tops quinoad, pool teelusikat soola ja keeta kiirkeedure˛iimil 30 min. Vahutab pisut, nii et võib üle keeda.

Makaronid

Kaks topsi sarvekesi veega kaetult riisikeetjasse, lisada 1 supilusikatäis õli. Keeta kiirkeedure˛iimil 15-20 min.

Maisijahupuder (polenta)

Üks tops maisijahu kolme topsi piimaga riisikeetjasse, lisada pool teelusikat soola, pool supilusikat õli või võid. Keeta pudrure˛iimil kuni ootere˛iimile minekuni, umbes üks tund.

Odratangupuder

Üks tops otra loputada kolm korda, siis lisada kaks ja pool topsi vett, pool teelusikat soola. Seejärel lasta üleöö liguneda (saab ka ilma). Siis keeta pudrure˛iimil kuni ootere˛iimile minekuni, umbes tund aega.

Kaeratangupuder

Üks tops kaeratangu, kolm topsi vett, pool teelusikat soola lasta üleöö liguneda. Siis keeta pudrure˛iimil kuni ootere˛iimile minekuni, umbes tund aega.

Tatrapuder

Üks tops tatart, üks tops vett, pool teelusikat soola, keeta lahtise kaanega kiirkeedure˛iimil 20 min. Tatar riisikeetjas head tulemust ei anna, servad kipuvad püreeks keema ja keskelt jäävad terad kõvaks.

Hirsipuder

Üks tops hirssi, tops ja kolmveerand vett, pool teelusikat soola. Keeta kiirkeedure˛iimil 20-25 min. Hirsipüree saamiseks lisada ühele topsile hirsile neli topsi vett ja keeta pudrure˛iimil kuni ootere˛iimile minekuni. Püree kleepub väga hästi poti külge.