Mikrolaineahju retseptid

Järgnevate retseptide kuumutusaeg sõltub mikrolaineahju võimsusest. Keetmisajad tuleb katse-eksituse meetodil välja nuputada.

Sai

Kolmveerand tassi isekerkivat jahu (küpsetuspulber ja ehk ka sool tehases sisse segatud), lisada õli ja segada kuni tekib paks pasta. Siis lisada pool tassi täispiima ja segada taignaks. Kuumutada 5 minutit mikrolaineahjus.

Hoiatus: mikrolaineahi kõrvetab saia keskelt enne väliskülge, vastupidiselt tavalisele ahjule. Kui tunned röstsaialõhna, lõpeta kohe kuumutamine.

Maisijahupuder

Kolmveerand tassi maisijahu, pool teelusikat soola ja 2,5 tassi täispiima kuumutada 5 minutit mikrolaineahjus. Segada sool hoolega enne kuumutamist hulka, muidu jääb üks koht pudrust soolane ja ülejäänud mage.

Kalafilee

Külmutatud kalafilee panna ühe kihina suurel taldrikul mikrolaineahju. Kui ei mahu taldrikule, võib proovida tükkideks murda. Küpsetada kuni muudab värvi. Küpseb servadest enne, nii et võib vahepeal ahjust välja võtta, servad ära süüa ja siis edasi kuumutada.

Friikartulid

Külmutatud friikartulid panna kaanega nõus mikrolaineahju, kuumutada 3-5 minutit. Nõu servades ja kõige peal olevad friikartulid küpsevad enne, nii et võib need vahepeal ära süüa ja siis ülejäänusid edasi kuumutada.