Mikrolaineahju retseptid

Järgnevate retseptide kuumutusaeg sõltub mikrolaineahju võimsusest. Keetmisajad tuleb katse-eksituse meetodil välja nuputada.

Sai

Kolmveerand tassi isekerkivat jahu (küpsetuspulber ja ehk ka sool tehases sisse segatud), lisada õli ja segada kuni tekib paks pasta. Siis lisada pool tassi täispiima ja segada taignaks. Kuumutada 5 minutit mikrolaineahjus.

Hoiatus: mikrolaineahjus läheb sai keskelt kõrbema enne kui väljast, vastupidiselt tavalisele ahjule. Kui tunned röstsaialõhna, lõpeta kohe kuumutamine.

Verivorst

Peenikesed verivorstid taldrikule, teine taldrik kaaneks peale, sest kuumutades verivorstid pritsivad. Kuumutada 2 minutit 650W juures.

Verikäkk

Verikäki 1cm paksused viilud taldrikule, majapidamispaber kaaneks peale, sest kuumutades verikäkk pritsib. Kuumutada 2 minutit 650W juures.
Majapidamispaber laseb veeauru läbi, aga teine taldrik kaanena ei lase, vaid jätab verikäki pisut vesiseks.

Verikäkikrõpsud

Verikäki võimalikult õhukesed viilud taldrikule, majapidamispaber kaaneks peale, sest kuumutades verikäkk pritsib. Kuumutada 2 minutit 650W juures kuni verikäkk säriseb. Siis lasta viilud pisut jahtuda ja kuumutada kahe majapidamispaberi kihi vahel veel mikrolaineahjus alla 1 minuti 650W juures.
Hoiatus: verikäkk läheb liiga kaua kuumutades kõrbema ja hakkab suitsema, majapidamispaber pruunistub ja võtab lõpuks tuld. Välimuselt on kõrbenud verikäkk ikka musta värvi (vaadates kõrbemisest aru ei saa), aga maitseb söe järgi.

Kalafilee

Külmutatud kalafilee panna ühe kihina suurel taldrikul mikrolaineahju. Kui ei mahu taldrikule, võib proovida tükkideks murda. Küpsetada kuni muudab värvi. Küpseb servadest enne, nii et võib vahepeal ahjust välja võtta, servad ära süüa ja siis edasi kuumutada.

Kiirkaerapuder

Kolmveerand tassi kiirkaerahelbeid segada 2 tassi piimaga, kuumutada 2-3 minutit kaane all mikrolaineahjus kuni mullitama hakkab. Peab ette vaatama, et üle ei keeks. Peale kuumutamist lasta 5-10 min seista, et pehmemaks ja jahedamaks läheks.

Täisterakaerapuder

Kolmveerand tassi täisterakaerahelbeid katta 2 tassi piimaga, leotada 8 tundi, siis kuumutada 2-3 minutit kaane all mikrolaineahjus kuni mullitama hakkab. Peab ette vaatama, et üle ei keeks.

Maisijahupuder

Kolmveerand tassi maisijahu, pool teelusikat soola ja 2,5 tassi täispiima kuumutada 5 minutit mikrolaineahjus. Segada sool hoolega enne kuumutamist hulka, muidu jääb üks koht pudrust soolane ja ülejäänud mage.

Friikartulid

Külmutatud friikartulid panna kaanega nõus mikrolaineahju, kuumutada 3-5 minutit. Nõu servades ja kõige peal olevad friikartulid küpsevad enne, nii et võib need vahepeal ära süüa ja siis ülejäänusid edasi kuumutada.

Poolitatud herned

Herned ja neist mahu poolest kaks korda rohkem vett kaanega nõus mikrolaineahjus keema lasta (olenevalt ahju võimsusest 1-5 min, jälgida et üle ei kee), siis seista lasta ja iga 10 minuti järel uuesti keema. Teha seda tund aega ja herned on pehmed. Kui iga 20 minuti tagant keema lasta, siis on herned al dente (lihtsasti näritavad, aga närima peab). Silma järgi saab pehmust teatud määral hinnata herneste paisumise põhjal.

Punased läätsed

Läätsed ja neist mahu poolest kaks korda rohkem vett kaanega nõus mikrolaineahjus keema lasta (olenevalt ahju võimsusest 1-5 min, jälgida et üle ei kee), siis seista lasta ja iga 10 minuti järel uuesti keema. Poole tunniga on läätsed pehmed, mida on ka näha läätsede lõhkiminekust.

Liha, maks: mittesoovitatav

Lihatoidud pauguvad ja pritsivad, sest aurusurve koguneb lihakiude või maksa ümbritseva kelme all ja vabaneb järsult, lüües isegi kaaneks pandud raske savitaldriku keedunõu pealt ära. Peenikeseks hakkimine vähendab auruplahvatuste maksimaalset tugevust, aga liha pritsib ja paugub ikka. Kuumutamine on ebaühtlane. Kui pool tundi iga 5 min tagant toit paukuma kuumutada, siis küpseb peeneks hakituna läbi küll.