Kolmveerand tassi isekerkivat jahu (küpsetuspulber ja võibolla ka sool tehases sisse segatud), lisada õli ja segada kuni tekib paks pasta. Siis lisada pool tassi täispiima ja segada taignaks. Kuumutada 4 minutit mikrolaineahjus 1000W juures.
Hoiatus: mikrolaineahjus läheb sai keskelt enne kõrbema enne kui väljast, vastupidiselt tavalisele ahjule. Kui tunned röstsaialõhna, lõpeta kohe kuumutamine.
50 ml munavalgepulbrit segada 100 ml veega ja vahustada mikseriga teravatipuliseks vahuks. Tõsta supilusikasuurustes portsudes suurte vahedega küpsetuspaberile ja kuumutada 1 minut mikrolaineahjus 800W juures. Beseed algul paisuvad, siis tõmbuvad kokku. Majapidamispaberi külge kleepuvad keskmise tugevusega, aga lahti ikka saab. Savitaldriku külge kleepuvad väga kõvasti, vaja leotada ja teraslusikaga lahti kraapida. Ilma suhkru ja maitseaineteta besee on peaaegu maitsetu.
Peenikesed verivorstid taldrikule, teine taldrik kaaneks peale, sest kuumutades verivorstid pritsivad. Kuumutada 2 minutit 650W juures.
5 cm juppideks lõigatud peenikesed verivorstid ei pritsi, kuumutada 80 sekundit 800W juures. Krõbedaks kahjuks kauem kuumutades ei lähe, ainult kuivaks.
Verikäki 1cm paksused viilud taldrikule, majapidamispaber kaaneks peale, sest kuumutades verikäkk pritsib. Kuumutada 2 minutit 650W juures.
Majapidamispaber laseb veeauru läbi, aga teine taldrik kaanena ei lase, vaid jätab verikäki pisut vesiseks.
Verikäki võimalikult õhukesed viilud taldrikule, majapidamispaber kaaneks peale, sest kuumutades verikäkk pritsib. Kuumutada 2 minutit 650W juures kuni verikäkk säriseb. Siis lasta viilud pisut jahtuda ja kuumutada kahe majapidamispaberi kihi vahel veel mikrolaineahjus alla 1 minuti 650W juures.
Hoiatus: verikäkk läheb liiga kaua kuumutades kõrbema ja hakkab suitsema, majapidamispaber pruunistub ja võtab lõpuks tuld. Välimuselt on kõrbenud verikäkk ikka musta värvi (vaadates kõrbemisest aru ei saa), aga maitseb söe järgi.
Külmutatud kalafilee panna ühe kihina suurel taldrikul mikrolaineahju. Kui ei mahu taldrikule, võib proovida tükkideks murda. Küpsetada kuni muudab värvi. Küpseb servadest enne, nii et võib vahepeal ahjust välja võtta, servad ära süüa ja siis edasi kuumutada.
Kolmveerand tassi kiirkaerahelbeid segada 2 tassi piimaga, kuumutada 2-3 minutit kaane all mikrolaineahjus kuni mullitama hakkab. Peab ette vaatama, et üle ei keeks. Peale kuumutamist lasta 5-10 min seista, et pehmemaks ja jahedamaks läheks.
Sobivad ka muud kiirhelbed: mitmevilja, rukki, odra jne.
Kolmveerand tassi täisterakaerahelbeid katta 2 tassi piimaga, leotada 8 tundi, siis kuumutada 2-3 minutit kaane all mikrolaineahjus kuni mullitama hakkab. Peab ette vaatama, et üle ei keeks.
Kolmveerand tassi maisijahu, pool teelusikat soola ja 2,5 tassi täispiima kuumutada 5 minutit mikrolaineahjus. Segada sool hoolega enne kuumutamist hulka, muidu jääb üks koht pudrust soolane ja ülejäänud mage.
150 ml maisijahu ja 450 ml 2,5%list piima kuumutada 3 minutit 800W juures. Siis kohe läbi segada, et purustada põhja tekkinud odrajahuklimp. Jahutamiseks võib sisse segada piima või vett. Odrajahu imeb piima nii kiiresti sisse, et üle keenud see mul ei ole.
150 ml täisterarukkijahu või rukkikroovjahu segada poole teelusikatäie soodaga ja köömnetega. Taldrikul segada 150 ml keefiriga taignaks ja vormida rõngakujuliseks (keskelt tühi, et mikrolaineahi seda ühtlasemalt kuumutaks). Võib natuke veel keefiri lisada kui tainas liiga kuiv on. Kuumutada 3 minutit 800W juures. Kui keefiri on palju, jääb tainas vedelaks nagu puder. Kuivem tainas kerkib ja küpseb saiaks.
Külmutatud friikartulid panna kaanega nõus mikrolaineahju, kuumutada 3-5 minutit. Nõu servades ja teiste peal olevad friikartulid küpsevad enne, nii et võib need vahepeal ära süüa ja siis ülejäänusid edasi kuumutada.
Herned ja neist mahu poolest kaks korda rohkem vett kaanega nõus mikrolaineahjus keema lasta (olenevalt ahju võimsusest 1-5 min, jälgida et üle ei kee), siis seista lasta ja iga 10 minuti järel uuesti keema. Teha seda tund aega ja herned on pehmed. Kui iga 20 minuti tagant keema lasta, siis on herned al dente (lihtsasti näritavad, aga närima peab). Silma järgi saab pehmust teatud määral hinnata herneste paisumise põhjal.
Läätsed ja neist mahu poolest kaks korda rohkem vett kaanega nõus mikrolaineahjus keema lasta (olenevalt ahju võimsusest 1-5 min, jälgida et üle ei kee), siis seista lasta ja iga 10 minuti järel uuesti keema. Poole tunniga on läätsed pehmed, mida on ka näha läätsede lõhkiminekust.
Lihatoidud pauguvad ja pritsivad, sest aurusurve koguneb lihakiude või maksa ümbritseva kelme all ja vabaneb järsult, lüües isegi kaaneks pandud raske savitaldriku keedunõu pealt ära. Peenikeseks hakkimine vähendab auruplahvatuste maksimaalset tugevust, aga liha pritsib ja paugub ikka. Kuumutamine on ebaühtlane. Kui pool tundi iga 5 min tagant toit paukuma kuumutada, siis küpseb peeneks hakituna läbi küll.