Vana ajaveebi kaotus

Oma esimest veebilehte tehes registreerisin ma rumalast peast domeeninime serveriruumi pakkuja (webhost) kaudu. Kui esimene aasta veebilehe iPage serveris hoidmist täis sai, tõstis iPage veebilehe ülal hoidmise hinda kaks korda. Otsustasin oma veebilehe odavamasse teenusepakkujasse ümber tõsta, aga ei tundnud protsessi.

Ümberkolimisega jäin liiga hiljaks (alustasin paar päeva enne iPage’iga lepingu lõppemist) ja arvasin, et failide teise serverisse kopeerimisega on veebileht liigutatud. Failide kopeerimisest veebilehe kolimiseks ei piisanud, kuna pildigalerii ja ajaveebi andmebaasid olid serveriruumi pakkuja valitsusalas, mitte minu veebilehe failide hulgas. Kaotasin kolides nii pildigalerii kui ajaveebi. Ajaveebi postitused olin kirjutanud tekstitöötlusprogrammis ja enne üleslaadimist salvestanud oma arvutisse, nii et need sain taastada, aga vanad kommentaarid on jäädavalt kadunud.

Kuna domeeninimi sanderheinsalu.net oli registreeritud iPage kaudu, jäi mu veebilehe kolimisel domeeninimi iPage’ile. Pidin registreerima uue domeeninime sanderheinsalu.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

WordPress Anti Spam by WP-SpamShield